Dlaczego projekt to coś więcej niż poprawnie wypełniony wniosek w generatorze? Jak usprawnić współpracę i prowadzić działania online? W ramach projektu Wspólne miasto Towarzystwo Rozwoju Miasto i Gminy Świdwin Przyjaciele Świdwina zorganizowało warsztaty dla lokalnych organizacji pozarządowych i społeczników.
Projekt Wspólne miasto ma na celu usprawnić dialog między mieszkańcami Świdwina, władzami miasta oraz trzecim sektorem. Do marca 2022 roku zaplanowano szereg inicjatyw, w tym warsztaty dla NGO.
Tworzenie i realizacja projektów na pierwszy rzut oka mogą wydawać się skomplikowane. Wie o tym każdy, kto choć raz zmierzył się z generatorem wniosku, konstruowaniem budżetu i konkursami o dofinansowanie. Tyle tylko, że projekt to coś więcej, niż technikalia. Jego przygotowanie wymaga przede wszystkim dobrej diagnozy i przejrzystego planu działania. I to tych kwestii dotyczyły pierwsze warsztaty, Sposób na projekt, które odbyły się 29 maja 2021.
Drugie spotkanie, Narzędzia online dla NGO, zostało zrealizowane w dniach 10-11 lipca 2021. Rok pandemii pokazał nam, jak ważna dla utrzymania ciągłości naszych działań może być technologia. Zdalne spotkania, próba przeniesienia wydarzeń do sieci, komunikacja z odbiorcami za pomocą różnych kanałów. Nowe doświadczenia i uczenie się na własnych błędach. Warto wykorzystać zdobyte już umiejętności i wdrożyć nowe media do stałych działań organizacji. Warsztaty miały za zadanie wyposażyć lokalne organizacje pozarządowe i społeczników w narzędzia, które ułatwią prowadzenie działań online.
Relacje z obu warsztatów są dostępne na stronie projektu: aktywniobywatele.swidwin.org.
Projekt Wspólne miasto jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.